Jesteśmy EKO – sprawdź co robimy by dbać o naturę

Aby móc zmienić świat, należy zacząć od siebie

Kierując się tą dewizą chcemy podejmować świadome decyzje, które wpłyną na dobro naszej planety. Goście przebywający w naszym hotelu mogą zauważyć pewne rozwiązania proekologiczne, które wprowadzone zostały już na etapie budowania hotelu, ale również takie, które pojawiły się niedawno. Mamy nadzieję, że wszystko co robimy, przyczyni się do zadbania o ekologię, środowisko naturalne i przestrzeń w której żyjemy. Chcielibyśmy, aby nasze decyzje mogły być zachętą do wprowadzania podobnych rozwiązań w innych przedsiębiorstwach.

CO TAKIEGO ROBIMY? OTO NIEKTÓRE PRZYKŁADY.

Już na etapie budowania naszego hotelu zdecydowaliśmy, że klimatyzacja, która uprzyjemnia pobyt naszych Gości w najgorętsze dni w roku nie może zawierać szkodliwego dla środowiska freonu. Stąd też, korzystamy z agregatu wody lodowej aby wytworzyć odpowiednią temperaturę. Nasi Goście, przebywając w naszych progach – wdychają świeże powietrze.

Lodówki – te duże jak i te małe zużywają mnóstwo prądu oraz wykorzystują freon. W każdym pokoju hotelowym i pensjonacie, zastosowaliśmy wysokiej klasy energetycznej termoelektryczne lodówki (minibary), które są pozbawione freonu.

Prowadzimy segregację śmieci aby zagwarantować właściwe przeznaczenie każdego produktu – pamiętajmy, że coraz więcej odpadów przeznaczana jest do recyklingu.

W naszych łazienkach zastosowaliśmy specjalne nakładki spieniające wodę w kranach oraz prysznicach przy zachowaniu odpowiedniego ciśnienia wody – nie wpływa to negatywnie na komfort korzystania z pryszniców lub umywalek.

Dzięki wysokiej jakości zmywarkom możemy zagwarantować zawsze higieniczne czyste naczynia przy jednoczesnym zredukowaniu wykorzystania detergentów i wody.

Tajemnicą naszej kuchni są świeże składniki potraw dostarczane przez lokalnych przedsiębiorców oraz aromatyczne zioła z naszego ogródka.

Kosmetyki wykorzystywane w Isolda SPA nie są testowane na zwierzętach oraz są w pełni biodegradowalne. Opakowania kosmetyków nie są „sztucznie powiększone” co przyczynia się do znaczącego zmniejszenia ilości plastiku wykorzystywanego do przechowywania produktu.

Ręczniki wykorzystywane w pokojach hotelowych oraz Isolda SPA zyskują drugie życie. W momencie gdy pojawia się na nich dziura, plama, lub inna wada, która ma wpływ na estetykę lub komfort użytkowania, ręczniki nie są wyrzucane, a wykorzystywane ponownie do różnych celów – w tym przez personel housekeeping podczas sprzątania pokoi. Zdarza się również, że ręczniki są pomniejszane a następnie obszywane, by w swojej mniejszej wersji posłużyć jako ręcznik do wytarcia pieska, który wrócił z przygód na spacerze.

Dbamy o płuca naszej planety, dlatego w 2019 roku posadziliśmy ponad 120 drzew wokół hotelu.

OSZCZĘDNOŚĆ ELEKTRYCZNOŚCI I ŚWIATŁA:

Inteligentne zarządzanie energią elektryczną w hotelu redukuje wytwarzanie nadmiernego ciepła do atmosfery.

Podchodzimy do zarządzania elektrycznością z rozwagą. Aby zredukować zużycie elektryczności, na terenie całego hotelu zastosowaliśmy oświetlenie w technologii LED. Ponad to, we wszystkich korytarzach hotelowych zamontowane zostały fotokomórki. Pozwoliło to na znaczące zredukowanie zużycia prądu, a przede wszystkim, wydłużyło żywotność żarówek (utylizujemy dzięki temu znacznie mniej odpadów elektrycznych).

Ponad to, nasz hotel zbudowany został z myślą o jak najlepszym dostępie do światła dziennego, co oprócz walorów ekologicznych, znacząco wpływa na estetykę miejsca – zawsze przyjemniej smakuje się dań gdy towarzyszy nam piękne słońce za oknem.

Woda w naszym basenie dogrzewana jest dzięki bateriom solarowym zamontowanym na dachu hotelowym.

Otwarte przestrzenie umożliwiają swobodny przepływ powietrza przez wszystkie korytarze, a to z kolei prowadzi do lepszego zarządzania ciepłem na terenie całego budynku.

Zainstalowane powłoki foto refleksyjne w oknach odbijają nadmiar światła słonecznego, które nadmiernie nagrzewa pomieszczenia.

Mając na uwadze komfort Gości, każdy pokój posiada możliwość indywidualnej konfiguracji klimatyzacji. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w inteligentne czujniki, które w momencie otworzenia okien balkonowych, automatycznie deaktywują działanie klimatyzatora.

Elektryczność w pokoju hotelowym aktywuje się dopiero w momencie włożenia karty magnetycznej (tej samej, którą otwiera się pokój). Nie ma więc obaw, że zostawimy zapalone światło w łazience lub uruchomiony telewizor w momencie wychodzenia z pokoju. Wystarczy wyciągnąć kartę aby wszystko wyłączyć.

REDUKCJA ZUŻYCIA PAPIERU

Aby zminimalizować zużycie papieru podczas codziennej pracy załogi hotelu – znaczącą część informacji przekazujemy w formie elektronicznej. Staramy się nie drukować maili i ograniczyć wykorzystanie papieru do absolutnego minimum.

Tam gdzie niestety nie możemy ograniczyć zużycia papieru, stosujemy zamienniki w postaci papieru ekologicznego (wytworzonego ze sprasowanej makulatury).

Wszystkie elementy z papieru kredowego, wykorzystywanego do produkcji między innymi informacji hotelowych (zakaz palenia itp.) zostały usunięte z naszych pokoi, aby na to miejsce zastosować informacje wykonane z trwałego materiału.

OGRANICZENIE JEDNORAZÓWEK

Nie stosujemy jednorazowych plastikowych kubeczków w łazienkach czy powlekanych plastikiem „papierowych” kubeczków do kawy w pokojach. Nasi Goście otrzymują wysokiej jakości porcelanowe filiżanki do kawy i herbaty, a w łazienkach znajdą szklane kubeczki.

Nie stosujemy również jednorazowych mieszadełek do kawy/herbaty, zachęcamy do korzystania z łyżeczek 🙂

Wykorzystywane w restauracji słomki są w pełni biodegradowalne.

Woda do picia dostarczana jest w szklanych, zwrotnych butelkach, które po powrocie do rozlewni wykorzystywane są ponownie. Nie utylizujemy dzięki temu plastiku ani szkła, a jedynym elementem utylizowanym są kapsle.

Pokoje hotelowe pozbawione są wszelkich kosmetyków w plastikowych buteleczkach jednorazowych. Zastąpiliśmy je wysokiej jakości ekologicznymi kosmetykami hotelowymi, dostępnymi w dużych butelkach (300ml), w sam raz na długie pobyty, do których zachęcamy 😉

Masz jakieś pomysły co moglibyśmy zrobić inaczej, lepiej? Skontaktuj się z nami – chętnie dowiemy się, jak możemy lepiej przyczynić się do zdrowia naszej planety. Do zobaczenia w Kątach Rybackich!

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para