Turystyka jest bezpieczna, nasz hotel również :-)

Ponowne otwarcie hoteli a bezpieczeństwo Gości

Od 12.02.2021r. hotele w całej Polsce ponownie otworzyły swoje drzwi i powiały pierwszych Gości. Choć naszą działalność nadal obowiązuje ponadprogramowy reżim sanitarny, to był to niewątpliwie szczególny czas zarówno dla Gości jak dla samych hotelarzy. Te wyjątkowe chwile były często upamiętniane na hotelowych Social Mediach zdjęciami i filmami, nie zabrakło też relacji z pysznych dań, jakie czekają na nowoprzybyłych.

Nie dało się jednak uniknąć odrobiny goryczy, widząc relacje z wielu miejsc w Polsce, gdzie turyści tłumnie wędrowali ulicami, bez stosownego zabezpieczenia, tak bardzo ważnego w dobie pandemii. Dlatego wielu Gości wciąż zadaje pytania o to w jakich warunkach przyjdzie im wypoczywać, jakie są ograniczenia podczas pobytu i co najważniejsze, czy w hotelach jest bezpiecznie.

Zanim odpowiemy na powyższe pytania, chcielibyśmy podzielić się krótką informacją na temat wpływu turystyki na rozpowszechnianie się koronawirusa. Zapraszamy do krótkiej lektury.

 

Wpływ turystyki na rozpowszechnianie koronawirusa

W lutowym biuletynie niemieckiego Instytutu Roberta Kocha znalazła się analiza wpływu wyjazdów zagranicznych na sytuację epidemiczną latem 2020 roku w tym kraju. Według danych w niej zawartych, najczęstsze przypadki zachorowań na koronawirusa to te, do których dochodziło na terenie Niemiec, natomiast wyjazdy zagraniczne jako źródło zachorowań były zaledwie niewielkim odsetkiem.

Zgodnie z listą krajów powiązanych z rozprzestrzenianiem się wirusa, na szczycie zestawienia są kierunki z których przyjeżdżają niemieccy pracownicy sezonowi oraz imigranci (Kosowo, Chorwacja, Turcja, Bośnia i Hercegowina oraz Rumunia). Dopiero na dalszych pozycjach, wskazujących na o wiele mniejszą liczbę przypadków, znajdują się ulubione kraje niemieckich turystów, jak Hiszpania czy Francja.

Dane te pozwoliły instytutowi na wysunięcie teorii, że podczas wycieczek zorganizowanych, jej uczestnicy mają mniej kontaktów z lokalną społecznością, co przekłada się na mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia się i mniejszą liczbę transmisji koronawirusa. RKI potwierdza także niewielki odsetek zarażeń, które nastąpiły w hotelach, dzięki zastosowaniu przez obiekty noclegowe rygorystycznych protokołów sanitarnych.

Według instytutu, na drugą falę koronawirusa w Niemczech turystyka miała niewielki wpływ.

Deutscher ReiseVerband, czyli odpowiednik Polskiej Izby Turystyki, uważa, że analiza RKI powinna stać się podstawą do przygotowania strategii otwarcia turystyki w tym roku. – Badanie RKI powinno zostać wykorzystane zarówno przez branżę, jak i władze, do opracowania koncepcji stopniowego restartu turystyki – mówi prezes DRV Norbert Fiebig. – Kolejny raz pokazuje ono, jak systematyczne i strategiczne prowadzenie testów pomaga w gromadzeniu wiedzy. Na tej podstawie RKI wskazał, z których krajów pochodziło najwięcej zakażeń z zagranicy.

 

Jak Tristan Hotel & SPA dba o bezpieczeństwo Gości po zakończonym lockdow’nie?

Przede wszystkim zapraszamy do odwiedzenia podstrony internetowej BEZPIECZNY HOTEL gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat działalności hotelu w czasach pandemii COVID-19, podstrona jest systematycznie aktualizowana od marca 2020r. 

Ponad to, zgodnie z obecnym rozporządzeniem, wynajmujemy maksymalnie 50% dostępnych pokoi, a w pokojach znajdują się stoliki restauracyjne, aby ułatwić konsumpcję naszym Gościom. 

Nasz kompleks Isolda SPA (na który składa się basen z atrakcjami wodnymi, jacuzzi oraz grota solna) funkcjonuje normalnie, a pozostając jeszcze w Isolda SPA, zachęcamy do rezerwowania zabiegów kosmetycznych z naszej oferty – czekamy z niecierpliwością 🙂 Ze względu na obostrzenia, niestety musieliśmy tymczasowo wyłączyć salę fitness z użytku.  

Hotel nie przyjmuje osób z zewnątrz a posiłki, serwowane przez restaurację, można zamawiać wyłącznie na wynos. 

Poznaj naszą ofertę i rezerwuj wyjątkowo rodzinny hotel nad morzem z basenem – do zobaczenia w Kątach Rybackich 

Poniżej krótkie przypomnienie uroków Kątów Rybackich zimą.

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para