10 filmów z hotelem w tle

10 filmów z hotelem w tle

 
W filmach często spotykamy się z cichym bohaterem drugoplanowym jakim jest… hotel. Może jako hotelarze i miłośnicy tego zawodu, zwracamy na to większą uwagę podczas oglądania, ale prawdą jest, że niejednokrotnie przestrzeń hotelowa, w której rozgrywa się akcja, buduje niezwykły klimat całego filmu. Stworzyliśmy dla Was zestaw naszych ulubionych filmów z hotelem w tle. Może już je oglądaliście, może właśnie nie, a może zainspirują was do weekendowego wypadu do hotelu.

 

1. PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO

(1959) reż. Billy Wilder

Zaczniemy czymś dla fanów starego dobrego kina. Kultowy film z  Marilyn Monroe. Opowiada historię Jerrego i Joe, bezrobotnych muzyków, uciekających przed gangsterami. Ukrywają się w luksusowym hotelu i przyłączają do tournee z kobiecym zespołem jazzowym, przebierając się za kobiety. Tam poznają piękną Sugar Kane Kowalczyk, graną przez Monroe. Hotel, w którym rozgrywa się akcja filmu istnieje naprawdę
i nazywa się Hotel del Coronado i zbudowany został w 1888 roku w Kalifornii.

 

2. HOTEL MARIGOLD

(2011) reż. John Madden

Kolejną propozycją jest brytyjski komediodramat opowiadający o grupie emerytowanych Anglików, którzy wyruszają w podróż do ekskluzywnego hotelu w Indiach. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że wszystko jest na opak, a resortowi daleko do luksusowego, z czego wynika wiele zabawnych sytuacji. W rolach głównych między innymi Maggie Smith i Judi Dench. Hotel, w którym nagrano film również istnieje naprawdę i ciekawostką jest, że na potrzeby filmu został on specjalnie zniszczony. The Ravla Khempur przeszło następnie remont, po zakończeniu zdjęć.

 

3. HOTEL RUANDA

(2004) reż. Terry George

Następny film to poruszający dramat, opowiadający prawdziwą historię bohaterskiego kierownika hotelu Paula Rusesabagina. W 1994 roku podczas krwawych zamieszek w Ruandzie, udzielił on schronienia 1268 uchodźcom, ratując im życie. Wzruszający film o niezwykłym człowieku. W roli głównej Don Cheadle. 

 

4. CZTERY POKOJE

(1995) reż. Quentina Tarantino, Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez

Czarna komedia, której akcja  rozgrywa się podczas noworocznej nocy, w hotelu w Los Angeles. Ted, boy hotelowy odwiedza tytułowe cztery pokoje i jest świadkiem nietypowych sytuacji. W obsadzie plejada gwiazd: Salma Hayek, Madonna, Antonio Banderas czy Bruce Willis.

 

5. PRETTY WOMAN

(1990) reż. Garry Marshall

Znana i lubiana komedia romantyczna z Julią Roberts i Richardem Gere. Biznesmen Edward płaci Vivian za tydzień spędzony w jej towarzystwie w luksusowym hotelu. Z biegiem czasu rodzi się między nimi uczucie. Hotel, w którym rozgrywała się akcja filmu to naprawdę istniejący The Beverly Wilshire w Los Angeles, choć wiele scen została nakręcona w studio. Podobno do tej pory w hotelu można wykupić specjalny pakiet Pretty woman.

 

6. GRAND BUDAPEST HOTEL

(2014) reż. Wes Anderson

Widowiskowy, barwny obraz, przedstawiający historię ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu i jego młodego protegowanego. Całość rozgrywa się w burzliwym okresie międzywojennym. W obsadzie wiele gwiazd kina: Ralph Fiennes, Adrien Brody czy Tilda Swinton.

 

7. KEVIN SAM W NOWYM JORKU

(1992) reż. Chris Columbus

Nie znamy chyba nikogo, kto nie oglądałby w okresie świątecznym przygód niesfornego Kevina samego w domu, dlatego w naszym zestawieniu hotelowych filmów nie mogło zabraknąć drugiej części jego przygód. W wyniku pomyłki Kevin tym razem trafia sam do Nowego Jorku i tam akcja przenosi się do pięciogwiazdkowego hotelu Plaza na Manhattanie. W 25. rocznicę premiery filmu, obiekt wprowadził
do swojej oferty specjalne pobyty inspirowane filmem.

 

8. HOTEL TRANSYLWANIA

(2012) reż. Genndy Tartakovsky

Na naszej liście filmów nie może zabraknąć czegoś dla najmłodszych widzów. Zabawny film animowany opowiada historię hrabiego Drakulii i jego 118-letnia córki, którzy prowadzą hotel w Transylwanii, w którym to goszczą wszelkiej maści potwory, stwory i ich rodziny. Przyjaźń dziewczynki z ludzkim chłopcem wywołuje jednak falę niefortunnych zdarzeń. Polecamy bajkę dla całej rodziny.
 

9. LŚNIENIE

(1980)  reż. Stanley Kubrick

Ostatnie dwie propozycję są dla widzów o prawdziwie mocnych nerwach. Kultowy horror Stanleya Kubricka z genialnym Jackiem Nicholsonem w roli głównej, jest adaptacją powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Opowiada historię Jacka, który zimą podejmuje pracę stróża w odciętym od świata hotelu Overlook, gdzie przeprowadza się wraz z rodziną. Niestety po przybyciu na miejsce zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Film dla odważnych i lubiących upiorne historie. W rzeczywistości filmowy hotel Overlock, to tak naprawdę Timberline Lodge w Oregonie. Ciekawostką jest, że hotel organizuje festiwal horrorów i nie ma również słynnego filmowego pokoju nr 237.

 

10. PSYCHOZA

(1960) reż. Alfred Hitchcock

Ostatni polecany film to również propozycja dla widzów o mocnych nerwach. Choć akcja filmu rozgrywa się w motelu, a nie w hotelu, nie mogło zabraknąć go w naszym zestawieniu. Kultowy dreszczowiec Alfreda Hitchcoka ze słynną sceną prysznicową, to niewątpliwie film, w którym właśnie obiekt noclegowy robi całą tajemniczą atmosferę. Film powstał na podstawie książki Roberta Blocha o tym samym tytule. Jeśli lubicie kryminalne historie, polecamy to stare, dobre kino.

Które filmy widzieliście? Które z chęcią obejrzycie? Mamy nadzieję, że seans przed telewizorem zachęci was do odwiedzenia hotelu. Tymczasem zapraszamy na familijne kino wakacyjne w Tristanie.

Chcesz poznać lepiej nasz hotel? Zapraszamy na krótką podróż przez naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wszystkie informacje na temat udogodnień  jakie oferujemy oraz atrakcji jakie można znaleźć w okolicy. Kąty Rybackie to również wspaniałe miejsce na spacery i wycieczki rowerowe z bliskimi, a cisza jaką gwarantuje nasz region sprawi, że Tristan będzie numerem jeden dla każdego, kto doceni hotel nad morzem (sprawdź prezentację) z kompleksową ofertą wypoczynkową i serdeczną obsługą Gościa. Jesteśmy kameralnym hotelem, który liczy 57 pokoi – w naszych progach panuje zawsze błoga cisza 😉

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

animals welcome

Join our newsletter and you will receive all the most interesting offers and promotions straight to your inbox

ANY QUESTIONS?

If the website is missing an offer that would meet your expectations, please contact us. We will be pleased to prepare an offer tailored to your needs!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para