Wakacje 2020 – Gdzie jechać nad morze, aby uniknąć tłumów?

Wakacje nad morzem – gdzie jechać nad morze,
aby uniknąć tłumów?

Przed nami wakacyjne wyjazdy, w nowej rzeczywistości. Według  statystyk, w tym roku co czwarty Polak wybierze letni wyjazd nad morze. Gdzie jechać na morze i co zwiedzać, aby unikać tłumów? Podpowiemy poniżej.

 
Gdzie jechać?

W dużych nadmorskich miastach jak Gdańsk, Sopot czy Gdynia i popularnych destynacjach wczasowych jak Kołobrzeg, Władysławowo, Mielno czy Krynica Morska z pewnością napotkamy tłumy. Nie tylko na spacerowych bulwarach i na plaży, ale również przy wszelkiego rodzaju stoiskach, kramach, restauracjach czy szlakach. Kolejki, wszechobecny ścisk i gwar nie są wymarzonym towarzyszem urlopu, dlatego warto poszukać niewielkich, sąsiadujących lub dobrze skomunikowanych miejscowości, które przywitają szumem drzew i śpiewem ptaków,
a z których dojście lub dojazd do interesujących nas atrakcji nie będzie problemem. Warto wspomnieć także, że mniejsze lub też mniej znane miejscowości to też znacznie mniejsza ilość osób poza obiektem noclegowym – na szlaku rowerowym, mijanych na zwykłym spacerze czy na upragnionej plaży.

Tristan Hotel & SPA luksusowy hotel nad morzem

 
Kiedy jechać?

Latem ciężko jest znaleźć pusty obiekt noclegowy, a rozbudowane kompleksy z setkami pokoi to gwarancja dużej liczby gości i większej rotacji osób zamieszkujących hotel razem z nami, w tym samym czasie. W takich miejscach niestety nie unikniemy ścisku przy śniadaniach, czy też na basenie. W zależności od dnia tygodnia obłożenie może różnić się w takich hotelach: miejskie obiekty zapełniać się będą w środku tygodnia, hotele resortowe weekendami. Naturalną odpowiedzią na wszelkie bolączki urlopowe wydają się być butikowe i kameralne obiekty, w których liczba gości będzie zdecydowanie mniejsza niezależnie od dnia w tygodniu. Ciekawą alternatywą urlopową jest wybranie miesiąca czerwca (przed wielką falą napływających wakacyjnych turystów) oraz wrzesień, który nad morzem nie obfituje już w turystów, a pogoda jeszcze wciąż jest wakacyjna.

 
Czym jechać?

O ile jeszcze niedawno, w trosce o środowisko doradzalibyśmy podróż komunikacją zbiorową, o tyle obecnie, w trakcie wirusa, najlepszym transportem będzie nasze własne auto. Jest to też kolejny argument do wyboru obiektów poza „cywilizacją” – nocujemy w ciszy i blisko natury, a wszelkie atrakcje turystyczne są dla nas na wyciągnięcie ręki (zza szyby samochodu). Wybierając samochód możemy zapakować do niego także rowery (jeśli akurat obiekt nie ma ich do dyspozycji lub po prostu wolimy swoje) czy inny sprzęt, który przyda się nam na urlopie, a którego nie zabralibyśmy jadąc pociągiem czy autobusem.

Wakacje 2020 gdzie jechać nam morze, aby uniknąć tłumówWakacje 2020 gdzie jechać nam morze, aby uniknąć tłumów

 
Poza cywilizacją, a jednak blisko.

Tristan Hotel & SPA, to właśnie jeden z takich obiektów, które powstały poza utartymi szlakami turystycznymi. Zamiast zatłoczonej Krynicy Morskiej czy Stegny wybraliśmy ciche i spokojne Kąty Rybackie – wieś o zaledwie 700 mieszkańcach, tuż przy Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana, pomiędzy pięknym Zalewem Wiślanym, a jednymi z najspokojniejszych i najmniej uczęszczanych plaż nadmorskich. Pomimo „odludnego” położenia jesteśmy hotelem świetnie skomunikowanym – do Gdańska, tak jak i na zamek w Malborku dojedziemy w niecałe 45 minut, do Elbląga natomiast w 40 minut.

Wielkość Tristana także pozostaje nie bez znaczenia. 57 pokoi to optymalna liczba, aby nawet przy pełnym obłożeniu móc sprawić, że przebywający w naszych progach Goście mogą czuć się komfortowo – bez zbędnego tłoku. Wychodząc z pokoju na balkon, także nie musimy obawiać się bliskiego spotkania z sąsiadami z pokoju obok – nie pozwoli nam na to przestrzeń pomiędzy balkonami. Już teraz poznaj naszą ofertę na wakacje nad morzem im dłużej z nami zostaniesz, tym korzystniejsze rabaty otrzymasz.

Przestronna restauracja, zapewnia bezpieczną odległość stolików, a starannie opracowana karta menu zadowoli nawet najbardziej wyszukane gusta, w tym również dzieci i wegetarian. Latem, powiększona o taras, kusi zapachem świeżo wędzonych ryb i gwarantuje przyjemny popołudniowy cień po powrocie z plaży.

Wakacje 2020 gdzie jechać nam morze, aby uniknąć tłumów

 
A zatem?

Zapomnijmy więc o przeskakiwaniu przez parawany i długim szukaniu wolnego skrawka plaży. Zapomnimy o tłumach, gwarze i ścisku. Wybierzmy miejsce w którym wypoczniemy w ciszy i spokoju, a z którego w dogodny i bezpieczny sposób dojedziemy w miejsca warte zwiedzenia.

Czekamy na Was w Kątach Rybackich. Do zobaczenia! 

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

animals welcome

Join our newsletter and you will receive all the most interesting offers and promotions straight to your inbox

ANY QUESTIONS?

If the website is missing an offer that would meet your expectations, please contact us. We will be pleased to prepare an offer tailored to your needs!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
mini-majowka

od 999zł/noc /para