Jak przetrwać przedświąteczną gorączkę?

Co roku coraz wcześniej sklepy zaczynają nas bombardować świątecznymi dekoracjami, muzyką, asortymentem, pomysłami na prezenty. Zaczyna się szał przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dla jednych jest to ulubiony czas w roku, dla innych istna nerwówka i walka z czasem. A lista zmartwień jest spora: goście, prezenty, zakupy i przygotowanie potraw, dekorowanie domu, choinka, oczywiście sprzątanie, prasowanie obrusu i szykowanie odświętnych ubrań. Co zrobić żeby w tym roku sobie z tym wszystkim poradzić, bez nerwów, stresu i niepotrzebnie wydanych pieniędzy? W końcu Święta to najpiękniejszy czas w roku.

NAJWAŻNIEJSZE TO ZACZĄĆ PRZYGOTOWANIA Z WYPRZEDZENIEM

Najgorszy przedświąteczny stres to brak czasu, więc żeby się ze wszystkim wyrobić, zacznij swoje przygotowania z wyprzedzeniem. Sporządź listę prezentów, gości oraz potraw, które chcesz przygotować i zacznij zakupy wcześniej. Nie czekaj na ostatni moment, bo zwykle na dwa tygodnie przed Świętami sklepy są przepełnione, nie ma gdzie zaparkować, a klienci nerwowi. Warto skorzystać z zakupów przez Internet z dostawą do domu, żeby zaoszczędzić sobie nie tylko czasu, ale niezdrowego dźwigania.

NIE WYDAWAJ MAJĄTKU NA NIEPOTRZEBNE ZAKUPY

Zanim wybierzesz się na zakupy oszacuj swój budżet i zrób listę prezentów, wtedy łatwiej zaplanujesz wydatki i nie ulegniesz niekontrolowanym zakupom przedmiotów, które niekoniecznie są potrzebne tobie i twoim bliskim. Jeden spersonalizowany prezent cieszy dużo bardziej, niż 10 kupionych w szale sklepowej promocji. Nie kupuj na wyrost prezentów oraz produktów spożywczych. Pamiętaj, że co roku w czasie Bożego Narodzenia tony jedzenia lądują w śmietniku.

PODZIEL SPRZĄTANIE I OBOWIĄZKI NA ETAPY

Sprzątanie domu, w szczególności na ostatnią chwilę bywa stresujące i prowadzi do frustracji, dlatego warto podzielić tą czynność na etapy i rozpocząć dużo wcześniej. Oczywiście w sprzątnie oraz świąteczne dekorowanie waszego wspólnego domu powinni włączyć się wszyscy jego mieszkańcy, co spowoduje, że każdy będzie miał swój wkład w przygotowania do świąt i będzie czuł się potrzebny.

POMYŚL O INNYCH

Niech duch świąt Bożego Narodzenia nie kończy się na dekoracjach i prezentach. Pozostawienie dodatkowego talerza dla zbłąkanego wędrowca, to nie tylko coroczna tradycja. Warto skupić się na prawdziwym duchu świąt, czyli pomocy innym. Pomyśl o osobach w swoim otoczeniu. Może obok mieszka starszy, samotny sąsiad, który potrzebuje pomocy np. w zakupach czy przedświątecznych porządkach. W okresie zimowym jest szczególne zapotrzebowanie na kurtki i buty dla osób bezdomnych oraz uboższych. Podczas gruntownego przedświątecznego sprzątania zawsze znajdą się niepotrzebne już ubrania czy inne przedmioty, których wciąż nadają się i można się nimi podzielić z potrzebującymi. W przedświątecznym okresie z łatwością znajdziesz informacje o lokalnych zbiórkach żywności i odzieży. Pamiętaj również o tych najbardziej bezbronnych, czyli bezdomnych zwierzętach. Schroniska dla zwierząt regularnie prowadzą zbiórki karmy oraz innych potrzebnych rzeczy takich jak koce, ręczniki, pościel, dywany, które w okresie zimowym wykorzystywane są do ocieplania kojców i bud.

W naszym hotelu również organizujemy mikołajkową zbiórkę dla schroniska dla zwierząt, więcej szczegółów znajdziesz tutaj: KLIKNIJ, ABY ZOBACZYCZ SZCZEGÓŁY 

POMYŚL TEŻ O SOBIE

Stres w dzisiejszych czasach jest przyczyną wielu chorób i dolegliwości, a niestety łatwo go bagatelizujemy, twierdząc, że każdy się stresuje. Tymczasem długotrwały stres doprowadza do nieodwracalnych zniszczeń w naszym organizmie. Nie ma nic złego w tym, że pozwolisz sobie na chwilę wytchnienia w czasie przedświątecznej gorączki. W zdrowym ciele zdrowy duch, a nie ma zdrowego ciała bez odpoczynku. Idealnym sposobem na odreagowanie przedświątecznego szału będzie wypad do SPA. W okresie przedświątecznym hotele oferują bardzo atrakcyjne ceny, więc nie grozi ci nadwyrężenie rodzinnego budżetu. Przyjemne, rozgrzewające zabiegi pozwolą na rozluźnienie napięcia mięśniowego, a aromaterapia poprawi samopoczucie i przywróci harmonię ducha. Wypoczęci i odprężeni, naładowani pozytywną energią będziecie w pełni gotowi do świąt.

Naszą promocyjną ofertę pobytową w SPA znajdziesz tutaj: PAKIET GRUDNIOWY SZAŁ RABATÓW

Pamiętaj, że święta, to czas dla najbliższych, czas radości. Nie daj sobie zepsuć humoru niepotrzebnymi drobnostkami. Nie wszystko musi być perfekcyjne. Nie odmawiaj sobie przyjemności zjedzenia kawałka pysznego ciasta, czy pospania godziny dłużej, od konwenansów ważniejsze jest dobre samopoczucie, dbanie o siebie i innych.

Jeśli jednak na samą myśl o przygotowaniach świątecznych rwiesz sobie włosy z głowy i szał przedświątecznej gorączki cię przeraża. Idealnym rozwiązaniem będzie spędzenie świąt w hotelu. Nie ominie się magiczna atmosfera, pyszne tradycyjne potrawy, czy wizyta świętego Mikołaja, jedyne co cię ominie to niepotrzebny stres wywołany przygotowaniami.
Święta w hotelu to także idealne rozwiązanie dla dużych rodzin lub grupy znajomych, którzy chcą się spotkać i wspólnie świętować. Hotel wszystko zrobi za was, a wy możecie cieszyć się tym wyjątkowym czasem wspólnie z rodziną lub znajomymi.

Naszą ofertę pakietu Boże Narodzenie znajdziesz tutaj: PAKIET BOŻE NARODZENIE

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu magiczny czas, pełny rodzinnego ciepła, przepełniony pysznymi przysmakami a przy tym czas obdarowywania siebie nawzajem prezentami.  

Jeśli chcesz sprawić swojej rodzinie wyjątkowy prezent, rezerwuj pakiet na Boże Narodzenie nad morzem już teraz i zapewnij sobie niezapomniane chwile w wyjątkowo rodzinnym Tristan Hotel & SPA

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
mini-majowka

od 950zł/noc /para