Jak zrobić lub uszyć maseczki ochronne prosto i szybko.

Jak zrobić maseczkę (lub uszyć)  w czasach pandemii szybko i prosto.

W czasach pandemii koronawirusa musimy nosić maseczki ochronne. Przygotowaliśmy instrukcję jak szybko i prosto uszyć taką maseczkę ochronną
z kieszonką na filtr oraz jak zrobić maseczkę, bez użycia maszyny do szycia.

 

1. Jak uszyć maseczkę ochronną na maszynie:

Etap 1 – Przygotowanie materiału i troczków

Z wybranego materiału bawełnianego (może być bawełna pościelowa, pamiętaj, że materiał nie może być zbyt gruby) wycinamy prostokąty o wymiarach 40cm x 25cm. Sznurek tniemy na kawałki długości 35 cm.

Etap 2 – Obszycie krótszych krawędzi

Robimy niewielki zakład i zszywamy krótsze krawędzie materiału, będą one służyć za krawędzie kieszeni, w którą będziemy później wkładać filtr do maseczki.

Etap 3 – Wszywanie sznurków maseczki

Zakładamy materiał dokładnie jak na zdjęciu, wprowadzając sznurki do środka u góry i na dole maseczki. Zszywamy założony materiał po całej krawędzi razem z umieszczonymi sznurkami. To samo z drugą stroną.

Etap 4 – Wywiniecie maseczki na drugą stronę

Wywijamy maseczkę na drugą stronę. Pociągamy sznurki, żeby materiał równo się ułożył.

Etap 5 – Wywiniecie maseczki na drugą stronę

Składamy otrzymaną w ten sposób maskę w harmonijkę i zszywamy w takiej formie wzdłuż krawędzi. To samo powtarzamy z drugiej strony. Tak otrzymana maska ma od wewnętrznej strony kieszonkę na filtr, w której umieszczamy gotowy filtr, lub wycięty kawałek fizeliny.

Pamiętajcie, żeby nosząc maskę przylegała ona ściśle do twarzy, a nie była luźno zawieszona. W masce oddychamy przez nos, nie przez usta, co pomoże nam znieść pewnego rodzaju dyskomfort. Podczas noszenia nie należy dotykać powierzchni maski. Po powrocie do domu należy wyprać maskę w 60 stopniach, wyciągając przedtem filtr, który trzeba wymienić przed ponownym użyciem maski. 

2. Jak zrobić maseczkę ochronną bez użycia maszyny do szycia:

Do zrobienia maseczki potrzebna jest bawełniana apaszka lub kawałek materiału bawełnianego oraz dwie gumki do włosów. 

Apaszkę składamy w długi prostokąt, a następnie umieszczamy gumki po obydwu stronach (jak na zdjęciu). Następnie jedną stronę apaszki składamy do środka na linii gumki. Drugą stronę apaszki składamy podobnie, ale wkładamy ją w środek (kieszonkę) strony przeciwnej (jak na zdjęciu). Ściągamy gumki i układamy materiał. W kieszonkę można wsadzić filtr lub kawałek fizeliny. Maseczka gotowa!

Pamiętaj – wypierz maseczkę po powrocie do domu i wymień filtr przed ponownym jej użyciem.  

 

Dbaj o siebie i swoich bliskich!

W naszym hotelu dbamy o bezpieczeństwo Gości, dlatego staramy się śledzić wszystkie zmiany w zaleceniach Ministerstwa Zdrowia i konsekwentnie kształcimy naszą załogę o zasadach jakich należy przestrzegać aby wszyscy mogli czuć się u nas bezpiecznie. Sprawdź w sekcji bezpieczny hotel jak dbamy o Twoje zdrowie

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
mini-majowka

od 950zł/noc /para