Jak zrobić lub uszyć maseczki ochronne prosto i szybko.

Jak zrobić lub uszyć maseczki ochronne w czasach pandemii szybko i prosto.

 
W czasach pandemii koronawirusa musimy nosić maseczki ochronne. Przygotowaliśmy instrukcję jak szybko i prosto uszyć taką maseczkę ochronną
z kieszonką na filtr oraz jak zrobić maseczkę, bez użycia maszyny do szycia.
 

 

1. Jak uszyć maseczkę ochronną na maszynie:

Etap 1 – Przygotowanie materiału i troczków

Z wybranego materiału bawełnianego (może być bawełna pościelowa, pamiętaj, że materiał nie może być zbyt gruby) wycinamy prostokąty o wymiarach 40cm x 25cm. Sznurek tniemy na kawałki długości 35 cm.

Etap 2 – Obszycie krótszych krawędzi

Robimy niewielki zakład i zszywamy krótsze krawędzie materiału, będą one służyć za krawędzie kieszeni, w którą będziemy później wkładać filtr do maseczki.

Etap 3 – Wszywanie sznurków maseczki

Zakładamy materiał dokładnie jak na zdjęciu, wprowadzając sznurki do środka u góry i na dole maseczki. Zszywamy założony materiał po całej krawędzi razem z umieszczonymi sznurkami. To samo z drugą stroną.

 

Etap 4 – Wywiniecie maseczki na drugą stronę

Wywijamy maseczkę na drugą stronę. Pociągamy sznurki, żeby materiał równo się ułożył.

Etap 5 – Wywiniecie maseczki na drugą stronę

Składamy otrzymaną w ten sposób maskę w harmonijkę i zszywamy w takiej formie wzdłuż krawędzi. To samo powtarzamy z drugiej strony. Tak otrzymana maska ma od wewnętrznej strony kieszonkę na filtr, w której umieszczamy gotowy filtr, lub wycięty kawałek fizeliny.

Pamiętajcie, żeby nosząc maskę przylegała ona ściśle do twarzy, a nie była luźno zawieszona. W masce oddychamy przez nos, nie przez usta, co pomoże nam znieść pewnego rodzaju dyskomfort. Podczas noszenia nie należy dotykać powierzchni maski. Po powrocie do domu należy wyprać maskę w 60 stopniach, wyciągając przedtem filtr, który trzeba wymienić przed ponownym użyciem maski. 

 

2. Jak zrobić maseczkę ochronną bez użycia maszyny do szycia:

Do zrobienia maseczki potrzebna jest bawełniana apaszka lub kawałek materiału bawełnianego oraz dwie gumki do włosów. 

Apaszkę składamy w długi prostokąt, a następnie umieszczamy gumki po obydwu stronach (jak na zdjęciu). Następnie jedną stronę apaszki składamy do środka na linii gumki. Drugą stronę apaszki składamy podobnie, ale wkładamy ją w środek (kieszonkę) strony przeciwnej (jak na zdjęciu). Ściągamy gumki i układamy materiał. W kieszonkę można wsadzić filtr lub kawałek fizeliny. Maseczka gotowa!

Pamiętaj – wypierz maseczkę po powrocie do domu i wymień filtr przed ponownym jej użyciem.  

 

Dbaj o siebie i swoich bliskich!

Specjalne promocje cenowe dostępne są zazwyczaj w związku ze specjalnymi pakietami pobytowymi w naszym hotelu. Czasem są to promocje cenowe, a najczęściej są to pakiety wypoczynkowe skrojone na miarę sezonowych okoliczności. Wszystkie pakiety i promocje można sprawdzić odwiedzając dział pakiety pobytowe nad morzem gdzie na bieżąco aktualizujemy wszelkie promocje

SPRAWDŹ NASZE PAKIETY

najkorzystniejsze ceny zyskasz zawsze rezerwując przez stronę
zapłać bezpiecznie przy pomocy karty kredytowej lub przelewu
nasza załoga jest gotowa by pomóc w razie problemów

Chcesz sprawić bliskiej osobie nieszablonowy prezent? My w tym pomożemy!

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl

Ta strona używa COOKIES.Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.