Koronawirus na basenie – fakty i mity. Czy hotelowy basen jest bezpieczny?

Czy można się zarazić koronawirusem na basenie?

Koronawirus na basenie

Nowe odkrycia naukowców – chlor zabija wirusa SARS CoV-2

W lutym pisaliśmy o badaniach niemieckiego Instytutu Roberta Kocha,
które wykazały, że turystyka ma niewielki wpływ na sytuację epidemiczną
w kraju. Potwierdzono także niewielki odsetek zarażeń, które nastąpiły
w hotelach, dzięki zastosowaniu przez obiekty noclegowe rygorystycznych protokołów sanitarnych.

Tymczasem naukowcy z brytyjskiego Imperial Collage London donoszą,
że chlor skutecznie zabija wirusa SARS-CoV-2. Wirusolodzy wnikliwie zbadali wpływ różnych stężeń chloru w wodzie basenowej na koronawirusa i wynika z nich, że chlor zawarty w wodzie, może zniszczyć koronawirusa w zaledwie 30 sekund. To fantastyczna wiadomość dla wszystkich miłośników pływania!

Badaniom przewodniczyła prof. Wendy Barclay – wirusolog i ekspert
w dziedzinie wirusów układu oddechowego, we współpracy
z dr Jonathanem Brownem i technikiem badawczym Mayą Moshe.
W badaniu ustalono, że 
1,5 mg chloru na litr wody o pH między 7–7,2 zmniejszyło zakaźność wirusa ponad 1000-krotnie w ciągu 30 sekund. Dodatkowe testy różnych zakresów zawartości chloru i pH potwierdziły, że chlor w wodzie basenowej był bardziej skuteczny przy niższym pH. 

Badania te potwierdziły wcześniejsze doniesienia lekarzy i instytucji naukowych, że odpowiednio dezynfekowana woda basenowa, nie może być źródłem zakażenia COVID-19. Woda basenowa jest bezpieczna.

Koronawirus na basenie

Bezpieczeństwo sanitarne na hotelowym basenie

Czy baseny są bezpieczne? Czy istnieje ryzyko przenoszenia koronawirusa
w wodzie? Na te pytania często szukamy odpowiedzi, zanim zdecydujemy się na wyjazd do hotelu. Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dr n. med. Grzegorz Juszczyk poinformował, że COVID-19 nie jest chorobą wodozależną. A stosowane odpowiednio środki dezynfekujące na basenie, skutecznie eliminują ryzyko zakażenia. Dr Juszczyk wskazywał też, że liczne instytucje zdrowia publicznego na całym świecie, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Centra do spraw Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji.

Koronawirus na basenie

Obecnie nasz kompleks Isolda SPA (na który składa się basen wewnętrzny
z atrakcjami wodnymi, basen zewnętrzny, brodzik dla dzieci, jacuzzi oraz grota solna i sauny) jest dostępny dla wszystkich Gości hotelowych przebywających na pobytach paramedycznych.  

Woda basenowa w naszej strefie spa jest regularnie dezynfekowana, a więc znajduje się w niej odpowiednia ilość podchlorynu sodu (chloru), który skutecznie niszczy koronawirusa. Dodatkowo woda naświetlana jest  specjalnym systemem lamp UV, działając wirusobójczo. Na stronie zawsze publikujemy aktualne badania wody basenowej.

Oprócz wody basenowej, jest też plaża basenowa, grota solna, szatnie 
i inne miejsca wypoczynku. O ile woda jest w pełni bezpieczna, należy pamiętać, żeby zachować bezpieczną odległość od innych osób podczas przebywania w kompleksie basenowym. W szatni wśród pozostałych gości, 
w przestrzeni wspólnej, zalecamy noszenie maseczki ochronnej. 

Zapraszamy do odwiedzenia podstrony internetowej BEZPIECZNY HOTEL gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat działalności hotelu w czasach pandemii COVID-19, podstrona jest systematycznie aktualizowana od marca 2020r. 

Chcesz poznać lepiej nasz hotel? Zapraszamy na krótką podróż przez naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wszystkie informacje na temat udogodnień  jakie oferujemy oraz atrakcji jakie można znaleźć w okolicy. Kąty Rybackie to również wspaniałe miejsce na spacery i wycieczki rowerowe z bliskimi, a cisza jaką gwarantuje nasz region sprawi, że Tristan będzie numerem jeden dla każdego, kto doceni hotel nad morzem (sprawdź prezentację) z kompleksową ofertą wypoczynkową i serdeczną obsługą Gościa. Jesteśmy kameralnym hotelem, który liczy 57 pokoi – w naszych progach panuje zawsze błoga cisza 😉

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para