Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Krynica Morska

17 km

W Krynicy Morskiej znajduje się jedyna działająca latarnia morska na Mierzei Wiślanej. Położona jest na wybrzeżu Bałtyku pomiędzy Latarnią Morską Gdańsk Port Północny a Latarnią Morską Bałtijsk w Rosji. 

Zbudowano ją w 1951 roku i zastąpiła ona wcześniejszą latarnię z XIX wieku, niestety zniszczoną pod koniec II wojny światowej.  Zbudowana została z betonowych bloków na kształt ściętego stożka z wewnętrznymi schodami pnącymi się wzdłuż ścian. W środku latarnia jest pusta, dlatego pnąc się po schodach do góry możemy widzimy salę wejściową położoną na dole. Z galerii rozciąga się niesamowity widok na Bałtyk i Zalewu Wiślany. Od strony lądu przy dobrej widoczności można dojrzeć Tolkmicko i Frombork, a nawet światła Helu i Gdańska.

W latach 1957-1997 latarnia pełniła również funkcję radiolatarni i nadawała sygnały alfabetem Morse’a. Obecnie znajduje się tu jedna z jedenastu stacji brzegowych na polskim wybrzeżu systemu AIS-PL projektu HELCOM, umożliwiającego automatyczne monitorowanie ruchu statków w strefie przybrzeżnej. 

Latarnia jest też atrakcją turystyczną Mierzei Wiślanej i jest udostępniona turystom do zwiedzania.

Specyfikacja:

  • Wysokość latarni: 27 m
  • Wysokość światła: 53 m n.p.m.
  • Zasięg światła: 19,5 Mm
  • Położenie geograficzne: szerokość 54°23’13” N; długość 19°27’12”  E

 

Latarnia Morska Krynica Morska
ul. Sienkiewicza 1
82-120 Krynica Morska

Otwarte jest codziennie:
w okresie od 1.05 do 30.06  oraz od 1-30.09 w godz. 10.00–18.00
w okresie od 1.07 do 31.08 w godz. 9.00-19.00

 

Cena biletu normalnego 7zł 

Cena biletu ulgowego 5zł

Zaleca się zwiedzanie z dziećmi od 4 roku życia.

tel: +48 55 247 6047

Mierzeja Wiślana obfituje w liczne miejsca, które warto zwiedzić. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest amatorem aktywnego spędzania wolnego czasu, spacerów pośród natury czy może zwiedzania ciekawych zabytków lub nietypowych miejsc. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty –  pakiety pobytowe nad morzem gdzie znajdują się propozycje wypoczynkowe na każdą okazję. Znaleźć tam można specjalne promocje cenowe oraz pakiety wypoczynkowe skrojone na miarę sezonowych okoliczności. 

SPRAWDŹ NASZE PAKIETY

najkorzystniejsze ceny zyskasz zawsze rezerwując przez stronę
zapłać bezpiecznie przy pomocy karty kredytowej lub przelewu
nasza załoga jest gotowa by pomóc w razie problemów

Chcesz sprawić bliskiej osobie nieszablonowy prezent? My w tym pomożemy!

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl

WITAMY PONOWNIE!

Szanowni Goście, z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz hotel jest w pełni czynny.

Woda w basenie gorąca, dania w restauracji pachnące a nasze SPA gotowe by koić zszargane nerwy. 

Słońce w pełni, a każdego dnia temperatura coraz wyższa. Po co więc czekać na wakacje skoro można zaserwować sobie odrobinę relaksu już teraz? Serdecznie zapraszamy do Kątów Rybackich. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, przez stronę lub mailowo. 

Do zobaczenia w Tristan Hotel & SPA!

 

Ta strona używa COOKIES.Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.