Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Kąty Rybackie / Mierzeja Wiślana

0,1 km

Wejście do Parku Krajobrazowego znajduje się zaledwie parę kroków od hotelu. Poprzez Parku prowadzi malownicza ścieżka na plażę oraz wiele tras rowerowych, nordic walking i konnych. Z hotelu tą trasą łatwo i szybko można dotrzeć również do Rezerwatu Kormorana czarnego i czapli siwej.

Utworzony w 1985 roku Park Krajobrazowy “Mierzeja Wiślana” obejmuje obszar 4.410 ha w tym część wschodnią Mierzei od Sztutowa do granicy państwa Polskiego z Rosją. Powierzchnia parku w 80% zajęta jest przez lasy, głównie lasy sosnowe z domieszką buku, dębu, olszy i brzozy. Z badań wynika, że dawniej około 5000 lat temu, Mierzeja Wiślana porośnięta była lasem liściastym (dęby, grądy). 

Charakterystyczne walory krajobrazowe Parku to szerokie piaszczyste plaże wraz z występującymi wałami wydmy przedniej. Najwyższa wydma to “Wielbłądzi Grzbiet”, wznosi się ona na wysokość 49 metrów. Ciekawym elementem są także zróżnicowane wybrzeża Zalewu Wiślanego z niskimi brzegami porośniętymi szuwarami, wysokie klifami wydmowymi oraz rozległymi i piękne widoki poprzez Zalew na Wysoczyznę Elbląską. Bogate walory przyrodnicze przejawiają się także różnorodnością siedlisk roślinności oraz flory i fauny. Park znajduje się w sieci Natura 2000 (w całości w obszarze siedliskowym i częściowo w ptasim) oraz w Bałtyckim Systemie Obszarów Chronionych HELCOM Marine Protected Areas.

Na terenie Parku Krajobrazowego znajdują się rezerwaty przyrody: 

  • Rezerwat Ornitologiczny “Kąty Rybackie” – chroni największą w Polsce i jedną z największych w Europie kolonię lęgową kormorana czarnego i czapli siwej
  • Rezerwat Leśny “Buki Mierzei Wiślanej” – rezerwat obejmuje i chroni około 150-letni drzewostan buka w jego naturalnym środowisku
  • Rezerwat Ornitologiczny “Mewia Łacha” – chroni krajobraz stożka ujściowego Przekopu Wisły, który jest ostoją ptaków o randze międzynarodowej (obszar Natura 2000) oraz miejscem występowania szeregu interesujących gatunków roślin.

Zdjęcia należą do Tristan Hotel & SPA

Mierzeja Wiślana obfituje w liczne miejsca, które warto zwiedzić. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest amatorem aktywnego spędzania wolnego czasu, spacerów pośród natury czy może zwiedzania ciekawych zabytków lub nietypowych miejsc. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty –  pakiety pobytowe nad morzem gdzie znajdują się propozycje wypoczynkowe na każdą okazję. Znaleźć tam można specjalne promocje cenowe oraz pakiety wypoczynkowe skrojone na miarę sezonowych okoliczności. 

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para