Wydma Wielbłądzi Garb

Punkt Widokowy “Wielbłądzi Garb”

17 km

Ukształtowanie Mierzei Wiślanej jest wynikiem współdziałania wód morskich, lądowych oraz wiatru. Tutejsze wydmy są formami utrwalonymi, porośniętymi lasem lub roślinnością wydmową. Wzdłuż Mierzei występują dwa równoległe pasy wydm o wysokości kilkunastu metrów o zróżnicowanej szerokości. Pomiędzy nimi występują wilgotne zagłębienia międzywydmowe. Jest to cecha charakterystyczna tego regionu – pasmowość wydm, siedlisk i roślinności.

Wielbłądzi Garb to najwyższa w pasie młodych wydm Mierzei o wysokości 49 metrów nad poziomem morza. Jest to również najwyższa stała wydma w Europie. Wielbłądzi Garb leży na północno-wschodnim krańcu Krynicy Morskiej, tuż przy żółtym szlaku turystycznym.

Zdjęcia należą do Tristan Hotel & SPA

Mierzeja Wiślana obfituje w liczne miejsca, które warto zwiedzić. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest amatorem aktywnego spędzania wolnego czasu, spacerów pośród natury czy może zwiedzania ciekawych zabytków lub nietypowych miejsc. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty –  pakiety pobytowe nad morzem gdzie znajdują się propozycje wypoczynkowe na każdą okazję. Znaleźć tam można specjalne promocje cenowe oraz pakiety wypoczynkowe skrojone na miarę sezonowych okoliczności. 

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
mini-majowka

od 999zł/noc /para