Otwarcie kanału żeglugowego – finał przekopu Mierzei Wiślanej

Oficjalne otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną nastąpi 17 września 2022 roku.

 

Przekop Mierzei Wiślanej, czyli nowa droga wodna przez Mierzeję Wiślaną dla żeglugi, jest już gotowa. Uroczystość otwarcia zaplanowano na 17 września 2022. Kanał przez Mierzeję Wiślaną wraz z portem Nowy Świat (niedaleko Katów Rybackich) dla jednostek żeglugi będzie dostępny od 18 września.

Całkowita długość nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej przez Zalew Wiślany do Elbląga to prawie 25 kilometrów. Samo przejście przez Zalew Wiślany wynosi  10 kilometrów, na rzece Elbląg –  pozostałe ok. 2,5 km to odcinek, na który złożą się śluza i port zewnętrzny oraz stanowisko postojowe. Kanał, jak i cały tor wodny będą miały docelowo 5 m głębokości.

Finał przekopu Mierzei Wiślanej

Finał budowy przekopu Mierzei Wiślanej – sprawdź zaplanowane atrakcje:

Oficjalne otwarcie przekopu nastąpi o godzinie 12.00. Zaplanowano również imprezę z tej okazji, która rozpocznie się od godziny 16.00 otwarciem strefy rodzinnej. O godzinie 18.00 będzie można posłuchać muzyki szantowej w wykonaniu zespołu Cztery Refy. Na godzinę 19.00 zaplanowano występ DJ Brave, a na godzinę 20.00 występ grupy Sound’n’Grace. Gwiazdą wieczoru będzie Cleo. Impreza zakończy się po godzinie 22.00 pokazem dronów. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Plan otwarcia przekopu mierzei wiślanej

 (Źródło zdj.: Ministerstwo Infrastruktury)

Chcesz poznać lepiej nasz hotel? Zapraszamy na krótką podróż przez naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz wszystkie informacje na temat udogodnień  jakie oferujemy oraz atrakcji jakie można znaleźć w okolicy. Kąty Rybackie to również wspaniałe miejsce na spacery i wycieczki rowerowe z bliskimi, a cisza jaką gwarantuje nasz region sprawi, że Tristan będzie numerem jeden dla każdego, kto doceni hotel nad morzem (sprawdź prezentację) z kompleksową ofertą wypoczynkową i serdeczną obsługą Gościa. Jesteśmy kameralnym hotelem, który liczy 57 pokoi – w naszych progach panuje zawsze błoga cisza 😉

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para