Wieża obserwacyjna Góra Pirat

Wieża obserwacyjna “Góra Pirat”

20 km

Mierzeja Wiślana to wąski pas lądu oddzielający wody morskie od wód Zalewu Wiślanego. Przebiega tędy jeden z ważniejszych szlaków migracyjnych ptaków w Europie. Każdej wiosny i jesieni można obserwować miliony migrujących ptaków, pomiędzy lęgowiskami położonymi we wschodniej Europie i Azji, a zimowiskami oddalonymi o tysiące kilometrów na zachód i południe, aż do Afryki. 

Wieża obserwacyjna “Góra Pirat” powstała z inicjatywy Nadleśnictwa Elbląg oraz Stowarzyszenia Drapolicz, w celu stworzenia bezpiecznego dla przyrody miejsca, w którym ludzie mogą oglądać i badać to niesamowite zjawisko. Punkt widokowy to jedno z najwyższych wzniesień na Mierzei (około 50m nad poziomem morza). Nazwa wzgórza wywodzi się z pewnej legendy, głoszącej, że w czasach, kiedy Mierzeja Wiślana nie była stałym lądem, ale grupą wysp, dokładnie to wzgórze było miejscem spotkań piratów.

W całej Polsce nie ma podobnego miejsca, gdzie zjawisko migracji ptaków jest widoczne w takiej skali. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, to powinien być twój obowiązkowy punkt do zwiedzenia, podczas wypoczynku na Mierzei Wiślanej. 

Zdjęcia należą do Tristan Hotel & SPA

Mierzeja Wiślana obfituje w liczne miejsca, które warto zwiedzić. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest amatorem aktywnego spędzania wolnego czasu, spacerów pośród natury czy może zwiedzania ciekawych zabytków lub nietypowych miejsc. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty –  pakiety pobytowe nad morzem gdzie znajdują się propozycje wypoczynkowe na każdą okazję. Znaleźć tam można specjalne promocje cenowe oraz pakiety wypoczynkowe skrojone na miarę sezonowych okoliczności. 

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para