Złoto Bałtyku w SPA

Złoto Bałtyku w SPA

 
Czy wiesz że … Każdy kawałek bursztynu bałtyckiego ma około 40 milionów lat?
 

Na terenie obecnego Morza Bałtyckiego w epoce eocenie rosły lasy iglaste, bogate w świerki, modrzewie, tuje, sekwoje, sośnice i cedrzyńce, a także takie gatunki jak palmy i dęby. Z biegiem lat żywica z drzew skamieniała i przerodziła się w złote i brunatne bryłki  zwane obecnie bursztynem. Do dziś nie udało się jednoznacznie ustalić drzewa macierzystego dla bursztynu bałtyckiego, ale najnowsze badania wskazują na wymarłe już drzewa z rodziny sośnicowatych (łac. Sciadopityaceae).

Dobroczynne właściwości bursztynu wykorzystywano już w starożytności. Podobno Kleopatra opalała bursztyn używając go jako kadzidła, ponieważ uwalniał niezwykły aromat lasu. Biżuteria z bursztynem wytwarzana już w starożytnym Rzymie nie tylko dla ozdoby, ale także ochrony, dziś chętnie noszona jest przez osoby z chorobami tarczycy. W dawnej polskiej medycynie ludowej stosowano sproszkowany bursztyn w leczeniu bezsenności, nerwicy, przy dolegliwościach reumatycznych i astmatycznych, a także do mikstur przyspieszających gojenie ran.  A słynne nalewki z bursztynu stosujemy do dzisiaj np. na ból głowy czy w przeziębieniu. Choć dla naukowców jego lecznicze właściwości wciąż stanowi zagadkę, badania wykazały, że bursztyn zawiera wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. Dodatkowo bursztyn bałtycki z Zatoki Gdańskiej jako jedyny wśród żywic kopalnianych zawiera kwas bursztynowy mający właśnie prozdrowotne właściwości.

W naszym hotelowym Isolda SPA inspirujemy się głównie bogactwem natury przy tworzeniu autorskich zabiegów i rytuałów. Oczywistym było dla nas wykorzystanie złota Bałtyku w kreacji naszego menu SPA. Bursztyn zastosowany w kosmetyce pod postacią kwasu, oleju lub zmikronizowany, wzmacnia odporność skóry, dotlenia ją i poprawia ukrwienie. Skóra po zabiegu z wykorzystaniem bursztynu jest głęboko oczyszczona, nawilżona, wygląda świeżo i staje się bardziej odporna na alergie i podrażnienia. Dodatkowo bursztyn działa jak naturalny filtr słoneczny chroniąc przed działaniem szkodliwych promieni UV.

Nasz autorski Rytuał Bałtycki, w którym prócz peelingu ze sproszkowanym bursztynem wykonujemy masaż ciała i głowy specjalnie przygotowanymi  sferami bursztynowymi, doskonale relaksuje i poprawia samopoczucie. Jony ujemne wytwarzane przez bursztyn zniwelują nadmiar jonów dodatnich występujących w stresie. Jest to propozycja idealna dla osób zestresowanych, które potrzebują odzyskać równowagę ciała i ducha.

Isolda SPA to wyjątkowe miejsce w naszym hotelu, które łączy relaks z dobrą zabawą. Spragnieni odprężenia z pewnością je znajdą w jednym z naszych gabinetów, korzystając z naszych zabiegów i rytuałów wykonywanych przez wykwalifikowany personel. 

Isolda SPA to również kompleks rekreacyjny, który składa się z dwóch saun (suchej i parowej), groty solnej, basenu wewnętrznego z atrakcjami wodnymi, jacuzzi oraz, otwieranego sezonowo, basenu zewnętrznego. Poznaj lepiej nasze SPA nad morzem

SPRAWDŹ NASZE PAKIETY

najkorzystniejsze ceny zyskasz zawsze rezerwując przez stronę
zapłać bezpiecznie przy pomocy karty kredytowej lub przelewu
nasza załoga jest gotowa by pomóc w razie problemów

Chcesz sprawić bliskiej osobie nieszablonowy prezent? My w tym pomożemy!

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl

Ta strona używa COOKIES.Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.