Złoto Bałtyku w SPA

Złoto Bałtyku w SPA

 
Czy wiesz że … Każdy kawałek bursztynu bałtyckiego ma około 40 milionów lat?
 

Na terenie obecnego Morza Bałtyckiego w epoce eocenie rosły lasy iglaste, bogate w świerki, modrzewie, tuje, sekwoje, sośnice i cedrzyńce, a także takie gatunki jak palmy i dęby. Z biegiem lat żywica z drzew skamieniała i przerodziła się w złote i brunatne bryłki  zwane obecnie bursztynem. Do dziś nie udało się jednoznacznie ustalić drzewa macierzystego dla bursztynu bałtyckiego, ale najnowsze badania wskazują na wymarłe już drzewa z rodziny sośnicowatych (łac. Sciadopityaceae).

Dobroczynne właściwości bursztynu wykorzystywano już w starożytności. Podobno Kleopatra opalała bursztyn używając go jako kadzidła, ponieważ uwalniał niezwykły aromat lasu. Biżuteria z bursztynem wytwarzana już w starożytnym Rzymie nie tylko dla ozdoby, ale także ochrony, dziś chętnie noszona jest przez osoby z chorobami tarczycy. W dawnej polskiej medycynie ludowej stosowano sproszkowany bursztyn w leczeniu bezsenności, nerwicy, przy dolegliwościach reumatycznych i astmatycznych, a także do mikstur przyspieszających gojenie ran.  A słynne nalewki z bursztynu stosujemy do dzisiaj np. na ból głowy czy w przeziębieniu. Choć dla naukowców jego lecznicze właściwości wciąż stanowi zagadkę, badania wykazały, że bursztyn zawiera wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. Dodatkowo bursztyn bałtycki z Zatoki Gdańskiej jako jedyny wśród żywic kopalnianych zawiera kwas bursztynowy mający właśnie prozdrowotne właściwości.

W naszym hotelowym Isolda SPA inspirujemy się głównie bogactwem natury przy tworzeniu autorskich zabiegów i rytuałów. Oczywistym było dla nas wykorzystanie złota Bałtyku w kreacji naszego menu SPA. Bursztyn zastosowany w kosmetyce pod postacią kwasu, oleju lub zmikronizowany, wzmacnia odporność skóry, dotlenia ją i poprawia ukrwienie. Skóra po zabiegu z wykorzystaniem bursztynu jest głęboko oczyszczona, nawilżona, wygląda świeżo i staje się bardziej odporna na alergie i podrażnienia. Dodatkowo bursztyn działa jak naturalny filtr słoneczny chroniąc przed działaniem szkodliwych promieni UV.

Nasz autorski Rytuał Bałtycki, w którym prócz peelingu ze sproszkowanym bursztynem wykonujemy masaż ciała i głowy specjalnie przygotowanymi  sferami bursztynowymi, doskonale relaksuje i poprawia samopoczucie. Jony ujemne wytwarzane przez bursztyn zniwelują nadmiar jonów dodatnich występujących w stresie. Jest to propozycja idealna dla osób zestresowanych, które potrzebują odzyskać równowagę ciała i ducha.

Isolda SPA to wyjątkowe miejsce w naszym hotelu, które łączy relaks z dobrą zabawą. Spragnieni odprężenia z pewnością je znajdą w jednym z naszych gabinetów, korzystając z naszych zabiegów i rytuałów wykonywanych przez wykwalifikowany personel. 

Isolda SPA to również kompleks rekreacyjny, który składa się z dwóch saun (suchej i parowej), groty solnej, basenu wewnętrznego z atrakcjami wodnymi, jacuzzi oraz, otwieranego sezonowo, basenu zewnętrznego. Poznaj lepiej nasze SPA nad morzem

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

zwierzęta mile widziane

Dołącz do naszego newslettera a otrzymasz wszystkie najciekawsze oferty i promocje prosto na swoją skrzynkę

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Jeśli na stronie brakuje oferty, która spełniałaby Twoje oczekiwania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
mini-majowka

od 999zł/noc /para