Złoto Bałtyku w SPA

Złoto Bałtyku w SPA

 
Czy wiesz że … Każdy kawałek bursztynu bałtyckiego ma około 40 milionów lat?
 

Na terenie obecnego Morza Bałtyckiego w epoce eocenie rosły lasy iglaste, bogate w świerki, modrzewie, tuje, sekwoje, sośnice i cedrzyńce, a także takie gatunki jak palmy i dęby. Z biegiem lat żywica z drzew skamieniała i przerodziła się w złote i brunatne bryłki  zwane obecnie bursztynem. Do dziś nie udało się jednoznacznie ustalić drzewa macierzystego dla bursztynu bałtyckiego, ale najnowsze badania wskazują na wymarłe już drzewa z rodziny sośnicowatych (łac. Sciadopityaceae).

Dobroczynne właściwości bursztynu wykorzystywano już w starożytności. Podobno Kleopatra opalała bursztyn używając go jako kadzidła, ponieważ uwalniał niezwykły aromat lasu. Biżuteria z bursztynem wytwarzana już w starożytnym Rzymie nie tylko dla ozdoby, ale także ochrony, dziś chętnie noszona jest przez osoby z chorobami tarczycy. W dawnej polskiej medycynie ludowej stosowano sproszkowany bursztyn w leczeniu bezsenności, nerwicy, przy dolegliwościach reumatycznych i astmatycznych, a także do mikstur przyspieszających gojenie ran.  A słynne nalewki z bursztynu stosujemy do dzisiaj np. na ból głowy czy w przeziębieniu. Choć dla naukowców jego lecznicze właściwości wciąż stanowi zagadkę, badania wykazały, że bursztyn zawiera wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. Dodatkowo bursztyn bałtycki z Zatoki Gdańskiej jako jedyny wśród żywic kopalnianych zawiera kwas bursztynowy mający właśnie prozdrowotne właściwości.

W naszym hotelowym ISolda SPA inspirujemy się głównie bogactwem natury przy tworzeniu autorskich zabiegów i rytuałów. Oczywistym było dla nas wykorzystanie złota Bałtyku w kreacji naszego menu SPA. Bursztyn zastosowany w kosmetyce pod postacią kwasu, oleju lub zmikronizowany, wzmacnia odporność skóry, dotlenia ją i poprawia ukrwienie. Skóra po zabiegu z wykorzystaniem bursztynu jest głęboko oczyszczona, nawilżona, wygląda świeżo i staje się bardziej odporna na alergie i podrażnienia. Dodatkowo bursztyn działa jak naturalny filtr słoneczny chroniąc przed działaniem szkodliwych promieni UV.

Nasz autorski Rytuał Bałtycki, w którym prócz peelingu ze sproszkowanym bursztynem wykonujemy masaż ciała i głowy specjalnie przygotowanymi  sferami bursztynowymi, doskonale relaksuje i poprawia samopoczucie. Jony ujemne wytwarzane przez bursztyn zniwelują nadmiar jonów dodatnich występujących w stresie. Jest to propozycja idealna dla osób zestresowanych, które potrzebują odzyskać równowagę ciała i ducha.

Isolda SPA is a unique place in our hotel that combines relaxation with fun. Those craving for relaxation will certainly find them in one of our treatment rooms, indulging in rituals performed by qualified personnel. 

Isolda SPA is also a recreational complex, which consists of two saunas (dry and steam), a salt cave, an indoor pool with water attractions, a jacuzzi and an outdoor seasonal pool. Read more about our SPA by the sea

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

animals welcome

Join our newsletter and you will receive all the most interesting offers and promotions straight to your inbox

ANY QUESTIONS?

If the website is missing an offer that would meet your expectations, please contact us. We will be pleased to prepare an offer tailored to your needs!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
mini-majowka

od 999zł/noc /para