Wakacje z psem nad morzem i nie tylko – kilka porad co zabrać, na co zwrócić uwagę i jakie miejsce wybrać planując urlop z psem

W podróży z psem (porady co zabrać, na co zwrócić uwagę, jakie miejsce wybrać)

Wakacje, urlop lub krótki weekend poza miastem – każdy z wyjazdów wymaga przygotowań. Dziś podpowiemy jak przygotować się na urlop z pupilem, aby każde z Was czerpało z niego przyjemność.

Zostawianie psa w domu przychodzi nam z reguły ciężko. Chcemy, aby ten czterołapy członek naszej rodziny towarzyszył nam na górskich szlakach i przy wylegiwaniu się na plaży. Aby właściwie przygotować się do wyjazdu musimy najpierw zastanowić się nad kwestią:

Czym wybieramy się w podróż?

Wybór środka lokomocji definiuje to, o czym musimy pamiętać, aby podróż zarówno nasza, pupila jak i współtowarzyszy przebiegła bezpiecznie i spokojnie.

Samochód.

Wybór auta jest jedną z wygodniejszych metod. Jeśli nasz zwierzak nie miał jeszcze do czynienia z jazdą samochodem, musimy przygotować go do tego odpowiednio wcześniej poprzez oswajanie z wnętrzem pojazdu, zamykaniem drzwi, ruszaniem i krótkimi przejażdżkami – najlepiej w znane mu, spacerowe tereny, aby wyjazd kojarzył się z czymś przyjemnym. Tu warto wspomnieć, że pupil tak jak i człowiek powinien zostać odpowiednio zabezpieczony na czas jazdy. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju uprzęże/pasy dla psów montowane na tylnym siedzeniu lub w bagażniku oraz transporterki dla mniejszych ras. Podczas dłuższej jazdy warto robić przystanki, aby zwierzak mógł wyjść na krótki spacer czy też napić się wody.

Transport publiczny.

Jeśli nasz pies nie miał wcześniej kontaktu z transportem publicznym, to tak jak w przypadku auta, warto poświęcić kilka dni na przyzwyczajenie czworonoga do korzystania z pociągu czy też autobusu. Wybierając ten rodzaj transportu należy pamiętać, że na właścicielu psa ciąży odpowiedzialność zabezpieczenia go w taki sposób, aby inni współtowarzysze podróży mogli czuć się bezpiecznie. Wygodne transportery dla maluchów oraz smycz z kagańcem dla większych ras to podstawowe wyposażenie, które pozwoli wszystkim komfortowo korzystać ze wspólnej jazdy. Dobrym pomysłem będzie także zabranie ze sobą butelki z wodą oraz miski (składane modele zajmują mniej miejsca) i ulubione smaczki pupila.

Po wyborze środka transportu, w którym nasze zwierzę będzie czuło się swobodnie, kolejnym pytaniem jest:

Co zabieramy ze sobą?

Zanim nasz pierwszy bagaż zostanie zapakowany, musimy upewnić się, że psiak ma przypiętą do obroży lub szelek adresatkę z aktualnymi danymi. Jest to niezbędne w momencie zagubienia się zwierzęcia (jeśli pies jest zachipowany, należy sprawdzić także poprawność danych zapisanych na chipie).

Zatem, co powinien zawierać bagaż naszego psa?

  1. Książeczka zdrowia (bez względu na to gdzie wyjeżdżamy, dobrze jest mieć ze sobą potwierdzenie stanu zdrowia i kompletu szczepień psiaka. Przed wyjazdem warto także sprawdzić gdzie w okolicy naszego pobytu znajduje się weterynarz i zapisać kontakt do tego miejsca).
  2. Miski na wodę i jedzenie (przydatne zarówno w trasie jak i już na miejscu).
  3. Woda i karma (jeśli nasz pies je specjalistyczną lub trudno dostępną karmę, weźmy ze sobą zapas, ponieważ nie zawsze istnieje możliwość dokupienia większej ilości).
  4. Obroża, kaganiec, smycz.
  5. Ulubiony kocyk/posłanie (pomogą w szybszej aklimatyzacji psa w miejscu noclegu).
  6. Ulubiona zabawka.
  7. Torebki na odchody.

Możemy także uzupełnić naszą apteczkę i dodać do niej kilka preparatów, które mogą pomóc zwierzakowi (leki na biegunkę od lekarza weterynarii, preparaty na komary/kleszcze).

Gdzie jedziemy?

Zabierając naszego psa na wakacje musimy pamiętać o takim miejscu wypoczynku, w którym zarówno my jak i nasz zwierzak będziemy czuć się swobodnie. Co to oznacza? Upewnijmy się, że wybrany przez nas hotel jest przyjazny zwierzętom – pobyt naszego czworonoga w takim miejscu będzie należał wtedy do przyjemności: spotka nowych futrzastych przyjaciół, wejdzie do restauracji razem z nami a obsługa powita go z uśmiechem na twarzy. Sprawdźmy też czy w okolicy są przestrzenie przyjazne psom: czy istnieją ścieżki spacerowe na których będziecie mogli razem odkrywać nowe tereny, czy – jeśli wybieramy się na wakacje z psem nad morzem nie będzie zakazane dla naszego przyjaciela? Może znajdziecie gdzieś aktywności, w których pies będzie mógł brać udział jak na przykład kajaki czy żagle?

Bez względu na to, gdzie spędzimy nasz urlop, pamiętajmy, że szczęśliwy pies, to szczęśliwy właściciel. Szczęśliwy właściciel to udany wypoczynek. I właśnie tylko takiego Wam życzymy.

Tristan Hotel & SPA jest miejscem, które z przyjemnością ugości każdego zwierzaka domowego – małego i dużego. Jako rodzinny hotel, zdajemy sobie sprawę, ze zwierzęta to nieodzowny jej element, dlatego stwarzamy liczne udogodnienia dla zwierzaków, o których można przeczytać w dziale hotel przyjazny zwierzętom. Na stronie znajdziesz dodatkowo regulamin pobytu zwierząt, którego akceptacja jest kluczowa aby pobyt mógł zostać zrealizowany. Dokładamy wszelkich starań, aby Wasz pobyt był jak najlepszy w każdym dniu roku: zarówno planując wakacje z psem nad morzem jak i czas świąteczny, a nawet szybki, odprężający weekend poza miastem.

 

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

animals welcome

Join our newsletter and you will receive all the most interesting offers and promotions straight to your inbox

ANY QUESTIONS?

If the website is missing an offer that would meet your expectations, please contact us. We will be pleased to prepare an offer tailored to your needs!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
mini-majowka

od 950zł/noc /para