Jak wydłużyć sobie urlop? Czyli wolne dni w 2023 roku

5 minut

tyle powinno zająć zapoznanie się z niniejszym artykułem. Usiądź wygodnie i zapraszamy do czytania!

Jak wypoczywać w 2023?

Jeśli chodzi o planowanie czasu wolnego, to możemy podzielić się na dwie kategorie – osoby, które planują urlop z wyprzedzeniem oraz na osoby wyjeżdżające spontanicznie –  czyli takie, które wybierają miejsce na relaks kilka dni przed planowanym terminem wyjazdu lub wręcz tego samego dnia.

Oczywiście rozumiemy potrzeby obu rodzajów Gości. W końcu nasze dni są coraz bardziej dynamiczne i ze względu na różne czynniki, ciężko nam jest zaplanować czas wolny na kilka tygodni lub miesięcy do przodu. Są to czynniki rodzinne, coraz częściej zawodowe, a i sytuacje losowe czasem potrafią krzyżować plany.

Ten artykuł ma ułatwić skuteczne zaplanowanie czasu wolnego w kluczowych okresach w roku w taki sposób, żeby wykorzystując jak najmniej urlopu można było jak najskuteczniej wypocząć. Szykujcie się więc na dużo pomysłów, dużo pakietów (tak, jesteśmy gotowi aby zaproponować naszym wspaniałym Gościom pakiety pobytowe na cały rok do przodu!) i możliwe, że pojawią się też szalone pomysły 🙂

Zaczniemy oczywiście chronologicznie, więc do niektórych terminów można przymierzać się właściwie już teraz. Będzie to szczególnie ciekawe dla osób nie planujących urlopu z dużym wyprzedzeniem

No, to do dzieła!  

Jak to z tym wolnym w 2023 roku?

SYLWESTER SYLWESTER I PO SYLWESTRZE 
Na pewno każdy z nas wyczekuje tego magicznego czasu kiedy pożegna stary rok, stare troski i z hukiem i wielką nadzieją wejdzie w kolejny, już 2023 rok.  Świetnie się składa, bo można już od piątku 30.12.2022 powoli nastrajać się imprezowo, aby na spokojnie w niedzielę, 01.01..2023 pozwolić sobie na poleniuchowanie i bezpieczny powrót do domu. 

Nasz pomysł na takie przywitanie roku znajdziesz w pakiecie SYLWESTER NAD MORZEM

A jak już jesteśmy przy sylwestrze, to bardzo szybko przeskakujemy na…

ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

Czyli pierwszy długi weekend 2023 roku. Pierwszy dzień święta wypada w piątek, a zatem kończąc pracę w czwartek możemy spokojnie wyruszyć w drogę i powoli rozpoczynać weekend. Szczególnie dobry czas dla tych, którzy nie mogli lub nie mieli czasu wyszaleć się podczas sylwestra, lub szukają po sylwestrowego relaksu gdzieś pośród lasów i morskiej bryzy. 

Dołożenie kilku dni zaraz po pobycie sylwestrowym sprawi, że już na dobry początek roku możemy pozwolić sobie na długie lenistwo trwające prawie tydzień czasu. 

Na tę okoliczność przygotowaliśmy propozycję rodzinnego wypoczynku z animacjami – poznaj naszą propozycję na DŁUGI WEEKEND STYCZNIOWY TRZECH KRÓLI

FERIE ZIMOWE

Krótko po długim weekendzie styczniowym rozpoczynamy długo wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Jeśli nie wiesz kiedy obowiązują ferie w Twoim województwie, koniecznie zajrzyj HERE

Co prawda tutaj niewiele możemy mówić o dodatkowym wolnym, jednak ferie zimowe to takie trochę mini wakacje dla wielu i warto o nich pamiętać ze względu na swoje pociechy. 

Nasi animatorzy już przygotowali się z programem na nadchodzące zimowe wakacje więc chętnie dzielimy się pomysłami na ten wyjątkowy czas. Sprawdź naszą propozycję na FERIE ZIMOWE NAD MORZEM

A gdy na oknem zapuka wiosna, powoli trzeba planować…

WIELKANOC 

…która w 2023 roku wypada wyjątkowo korzystnie. Początek kwietnia (7-10.04) to taki przyjemny okres gdzie można już poczuć przyjemne, ciepłe powietrze a promienie słońca powoli pozwalają na opaleniznę (dla odważnych oczywiście). To także, zaraz po świętach Bożego Narodzenia, chyba najbardziej rodzinne i pełne emocji święto w naszym hotelu. Jedno z naszych ulubionych 🙂 

Nasz pomysł na spędzenie tego wyjątkowego święta znajdziesz odwiedzając pakiet WIELKANOC NAD MORZEM

Fakt, że Wielkanoc zaczyna się dość wcześnie, pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania na dość długo, aby ponownie za nami zatęsknić. Pierwszym przedsmakiem nadmorskiego, letniego leniuchowania nadejdzie już w maju.

MAJÓWKA

Bo to właśnie o niej mowa w tym roku to 6 wyjątkowych dni, które ani chybił, trzeba wykorzystać na kreatywnym leniuchowaniu…i to wszystko bez konieczności brania dodatkowych dni wolnych. Po prostu Ty, bliscy, las, morze i … Tristan! Będzie pyszne jedzenie, będzie mnóstwo animacji w hotelu i na zewnątrz, będzie grill. Czego chcieć więcej? Chyba tylko pięknej pogody, ale spokojnie, już zarezerwowana 😉

Przygotowany przez nas pakiet pozwoli na spędzenie tych wyjątkowych majowych dni, jednak wykorzystując zaledwie dwa dni urlopu, leniuchowanie można wydłużyć do kolejnego weekendu (3 maja przypada 3 środę). Jak wiadomo, zaczynanie pracy od czwartku trochę nie ma sensu, bo nie zdążymy sie porządnie rozkręcić i już znowu weekend. 

Zapraszamy do poznania naszej propozycji na DŁUGI WEEKEND MAJOWY NAD MORZEM

DŁUGI WEEKEND CZERWCOWY

Święto zwane również “Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ” wypada w 2023 roku na dzień 8 czerwca (czwartek). Jest to zarazem czas, który spokojnie można nazwać kolejnym przedsmakiem letnich wakacji w Polsce. Wystarczy na wykorzystanie jednego dnia urlopowego (piątek) aby spędzić pięć wyjątkowych dni na słodkim lenistwie i czerpiąc energię z otaczającej natury

Tak jak w przypadku Majówki, tak i tutaj przygotowaliśmy moc atrakcji dla maluchów, aby rodzice mogli pozwolić sobie na odrobinę relaksu a ich pociechy mogły wyszaleć się do woli!

Zapraszamy do odwiedzin propozycji na DŁUGI WEEKEND CZERWCOWY

WAKACJE

Zdecydowanie nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć najdłuższego, letniego, nadmorskiego relaksu. Nie ma tu co prawda żadnych dni dodatkowo wolnych od pracy, ale nie wspomnieć o wakacjach to jak przyjechać do Tristana i nie spróbować kaczki. 

Nasze wakacje sprzyjają pobytom krótkim i długim. Jesteśmy gotowi na propozycje wypoczynkowe dla Gości planujących spontaniczny, 2-dniowy wyjazd za miasto i dla tych, którzy chcą Gościć u nas kilka (naście/dziesiąt) dni pod rząd. Niewątpliwą zaletą naszego regionu jest stosunkowo niewielka liczba turystów przebywających nad morzem mimo najgorętszego okresu w roku. Takie są właśnie uroki Kątów Rybackich. Poznajcie nasz wakacyjny pakiet – WAKACJE NAD MORZEM

1 LISTOPADA – “WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

Nie wiemy jak to się stało, ale z końca sierpnia skoczyliśmy nagle do listopada. Czas leci szybko, ale bez obaw, tu też jest trochę wolnego! 

Zaskakująco, w 2023 roku 1 listopad wypada w … środę.

To bardzo duże wyzwanie dla każdego z nas, bo ledwo zaczniemy tydzień a już wolne, a potem trzeba znowu na chwilę wrócić do pracy i znowu wolne. Można dostać zawrotów głowy! Dlatego trzeba sobie zadać jedno, ale bardzo ważne pytanie – być albo nie być…na urlopie? 

Wystarczą dwa dodatkowe dni aby pozwolić sobie naprawdę na długie lenistwo. Sprawdź co przygotowaliśmy na DŁUGI WEEKEND LISTOPADOWY

Nie będzie to halloween, ale raczej animacyjne szaleństwo z dynią na pierwszym planie. Sprawdź i przekonaj się!

DŁUGI WEEKEND LISTOPADOWY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 Dzień 11 listopada wypada wyjątkowo w sobotę. Bez obaw jednak, za każde święto wypadające w sobotę, przysługuje nam jeden dodatkowy dzień wolny. Ani chybił więc, można wydłużyć sobie ten weekend o piątek lub poniedziałek i z regularnego, 2-dniowego wypoczynku zrobić wydłużone leniuchowanie. 

Poznaj nasz pakiet – DŁUGI WEEKEND LISTOPADOWY

BOŻE NARODZENIE I SYLWESTER

Dlaczego piszemy o obu tych pakietach wspólnie? Bo ostatni świąteczny dzień, który jest zarazem dniem wolnym (26.12) wypada we wtorek. To tylko kilka małych kroków do piątku, a my zawsze szykujemy bardzo atrakcyjne ceny w ramach tzw. pakietu między świątecznego. Koniec roku, 31.12 wypada dodatkowo w niedzielę, a zatem 01.01.2024 to dzień wolny od pracy.

Można więc pod koniec roku zaszaleć i  wykorzystać cały zaległy urlop i stworzyć sobie wyjątkowy świąteczny prezent w postaci prawie dwóch tygodni urlopu. 

Zapraszamy do poznania pakietów: 

BOŻE NARODZENIE NAD MORZEM

oraz

SYLWESTER NAD MORZEM

Children's laughter is the greatest reward for us and at the same time we know that they feel good in our doorstep. That is why we have created a number of amenities for the youngest guests of our hotel and we adapt many leisure packages so that children can always find something for themselves.

To find out all the amenities we have prepared for children, be sure to check out the subpage hotel by the sea for childreen, where you will find in a few simple steps information that will leave no doubt that Tristan Hotel & SPA is a place for you and your kids

REZERWUJ ONLINE

Najkorzystniejsza cena

rezerwuj bezpośrednio przez stronę lub skontatuj się z nami

Korzystaj z rabatów

Zapytaj recepcję o rabat w przypadku długiego pobytu lub rezerwacji wielu pokoi 

animals welcome

Join our newsletter and you will receive all the most interesting offers and promotions straight to your inbox

ANY QUESTIONS?

If the website is missing an offer that would meet your expectations, please contact us. We will be pleased to prepare an offer tailored to your needs!

+48 55 26 72 600
+48 690 609 290
hotel@tristan.com.pl
wakacje nad morzem

od 999zł/noc /para